3,846
edits
(2 intermediate revisions by 2 users not shown) | |||
Line 22: | Line 22: | ||
==Regular Traffic== | ==Regular Traffic== | ||
{| class="wikitable" | |||
!Airline | |||
!Aircraft | |||
|- | |||
|Air Canada | |||
|737 MAX 8 | |||
|- | |||
|Alaska Airlines | |||
|737-700, 737-800 | |||
|- | |||
|Alaska Airlines (Horizon Air) | |||
|E175 | |||
|- | |||
|Alaska Airlines (SkyWest Airlines) | |||
|E175 | |||
|- | |||
|Allegiant Air | |||
|A320 | |||
|- | |||
|American Airlines | |||
|737-800, A319, A321, A321neo | |||
|- | |||
|Breeze Airways | |||
|A220-300 | |||
|- | |||
|Delta Air Lines | |||
|757-200, A220-100, A220-300 | |||
|- | |||
|Frontier Airlines | |||
|A320, A320neo | |||
|- | |||
|JSX | |||
|ERJ-135, ERJ-145 | |||
|- | |||
|Southwest Airlines | |||
|737-700 | |||
|- | |||
|Spirit Airlines | |||
|A320 | |||
|- | |||
|United Airlines | |||
|737-700, 737-800, 737 MAX 8, A320 | |||
|- | |||
|United Express (SkyWest Airlines) | |||
|E175 | |||
|- | |||
|WestJet Airlines | |||
|737-700 | |||
|} | |||
==Facilities and Transportation== | ==Facilities and Transportation== |